Planinarjenje po Južnem Velebitu

Od sobote 7.6. do ponedeljka 9.6 2025 bomo pohajkovali po Južnem Velebitu. V soboto zjutraj ob 2.uri se bomo izpred občine Ravne na Koroškem, po najkrajši poti, odpeljali do Starigrada, kjer bomo na vhodu v NP Paklenica parkirali kombi in se peš podali dalje.

  1. dan 6 ur hoje: Velika Paklenica- Manita peć– Plan. dom Paklenica- NOČITEV
  2. dan 6- 7 ur hoje: Dom - Veliko Rujno- Bojin kuk- Stražbenica-  Dom – NOČITEV
  3. dan 5-6 ur hoje - PD Paklenica- Jurline- Anića kuk – Velika Paklenica vhod… POT DOMOV

OPOMBE: v koči je možnost toplih obrokov in hladne pijače, vse v lastni režiji, kar ni všteto v ceni. Pot je večinoma lahka, mestoma nekoliko bolj strma in tehnično zahtevnejša. Na pot je nujno odnesti večjo količino vode.

OSEBNA OPREMA: dobri pohodni čevlji- visoki, topla oblačila, kapa, rokavice, zaščita za dež, zaščita za sonce, osebna izkaznica, planinska izkaznica.

TEHNIČNA OPREMA: pohodne palice – priporočeno, spalna vreča- NUJNO

Cena izleta je 120€ po osebi. Podrobna navodila pošljem le prijavljenim udeležencem.

INFO IN PRIJAVE: za dodatne informacije me lahko pokličete ali pišete na mail. Prijave zbiram do zasedbe mest v popoldanskem času.

VODJA IZLETA: Jana Potočnik, tel. 041-364-923, email: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ravne na Koroškem, 22.5..2025                                                                   Jana