VABILO na planinski pohod: Košenjak (1522m)
Foto: M. Modic, 2021
Dobimo se v nedeljo 22.1.2023 ob 8.00 uri na parkirišču pri vrtcu v Dravogradu. To je na levi strani cestišča, kjer cesta zavije v desno na Ojstrico. Skupaj se bomo peš podali po poti preko Goriškega vrha. Pot nas bo deloma po cesti, deloma po travnikih in gozdu vodila najprej do vrha. Čaka nas 3-4 ure vzpona, seveda z dosti vmesnimi počitki. Z vrha se bomo preko bivaka Piramida vračali najprej do Doma, kjer bo možnost toplega obroka, nato pa bomo sestopili nazaj v Dravograd, mimo cerkve sv. Janeza Krstnika, čez Ojstrico. Skupni čas hoje cca 7 ur. Vzemite si čas, ker ne bomo hiteli.
Osebna oprema: dobri pohodni čevlji (visoki), rezervna topla oblačila, zaščita pred soncem, planinska izkaznica, osebna izkaznica.
Tehnična oprema: pohodne palice - PRIPOROČENO, male derezice - OBVEZNO
Opombe: možnost polnjenja tekočine je pri koči. Ne pozabite na knjižice SPP – ŽIG!!!!
Info in prijave: Za dodatne informacije me lahko pokličete vsak dan po 15 uri. Prijave sprejemam do petka 20.1.2023.
Vodja izleta: Jana Potočnik, tel: 041-364-923, email: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.
Ravne na Koroškem; 13.1.2023 Jana